ERR Jõulukuusk
Terevisiooni jõulukuusk 2018
Tänavune ERR jõulukuusk on ajendatud Ameerikast. Kullakarva jõulupuu on otsekui teisest maailmast, ta hakkab silma ka siis kui sa tema poole ei vaata. See on uskumatult kirev, priske ja üleüldse võimas. On ka põhjust kuna kogu kuuse pealt võib leida umbes 500 ehet. Eriti omapäranesed on kuusepuust emdast umbes 30-40 cm väljaulatuvad oksad, mis on pigem kombeks Ameerika jõulupuudel ja suured kaunistused mis täidavad naturaalseid tühimikke ja toovad esile suure vormi. Näiteks allapoole on peidetud kaks 40cm ja ülespoole neli 30 cm diameetriga palli.
Selline suur ja kriiskav kuusk, mille esteetika torgib traditsioonilise eestlase silmi, ei olegi ette nähtud iga pere traditsiooniliseks jõuluvalikuks. Pigem sobivadki sellised kunstiteosed kaubanduskeskustesse, suurtele väljakutele ja fanaatikutele. Seda räägib ka Taivo Piller, antud loomingu autor kes on ühtlasi ehtinud jõulupuid terves Maailmas üle 7 aasta.
Tundub, et see on jätk tema 2017 tehtud tööle kus oli küll mõnevõrra vähem ehteid kuid tulemus oli ikkagi hämmastav. Kui möödunud aastal oli puu Veidi tagasihoidlikum, siis see aasta on ta läbi televisiooni täiesti nauditav.
Ringvaate jõulukuusk 2017
See jõulukuusk on ehtne kunstkuusk, mis disainiti otsese koopiana Pariisis ühe menuka kaubamaja jõulukuusest. Kuuse autoriks on Taivo Piller, kes on juba 7 aastat Pariisis jõulupuudele ehteid müünud. Ehteid on sellel kuusel väga rikkalikult umbes 400 kandis, mis on 2 meetrise kuuse kohta võrdlemisi tihe. Maksimaalselt oleks võinud veel 100 ehet juurde pressida, et kuusk rohkemgi originaali moodi välja näeks, aga 2017 seda ei tehtud. See kuusk on ikkagi liiga värvikirev ja liiga ründav, et tavalise eestlase maitse järgi olla. “See on ikka lõuna-euroopalik rõõmsate inimeste rõõmus elu,” hindas Taivo oma viimase aja töid.
Terevisiooni jõulukuusk 2016
2016 Kaunistati Terevisioonis erinevaid jõulukuuski.
Jõulunulg
See on jõulunulg, mille stiili aluseks on esimene teadaolev jõulukuusk saksamaal, 1605 aastal. Tänapäeval kasutatakse päris roose, aga toona kasutati paberroose kuna tol ajal polnud värskeid roose talvel võtta. Lisaks kasutati suhkrukringleid ja pähkleid ka. Selleks, et roosid iga päev ära ei närtsiks kasutatakse stuudios ampulle, et taim saaks pidevalt vett ja säiliks ilusana vähemalt nädala. Ampullid on hõbetraadiga kinnitatud kuuse külge.
Jõulukuusk
Selle pigem traditsioonillise Jõulukuuse peal on ise valmistatud ehted ja piparkoogid. Alati ei peagi ostma kalleid ehteid, et jõulupuu ilus välja näeks – saab neid ka ise teha. Piparkookidele on kavalalt enne ahju panekut augud sisse tehtud, et neid saaks pärast hõlpsalt kuuse külge riputada. Kasutatakse punased lipsukesed, et tekiks kontrast rohelise kuuse taustal. Selline ehtimine peakski ajendama inimesi mõtlema “Mida veel saab panna jõulukuuse külge?” Kaunistades võib mõelda ka selle peale, et kaunistused võivad olla söödavad. Riputada saab punaseid õuni ja muid kuivatatud asju: apelsine, mandariine, komme, käbisid jne.. Antud kuusel on riputatud kuivatatud maasikaid.
Potikuused
Tegemist on kanada kuusega(Picea glauca), conica vormiga. Ehtimisel on kasutatud sooje vasksed ja kuldsed toone mis jätavad pisut luksusliku ja piduliku mulje. Potitaimede külmast tuppa toomisel tuleb jälgida, et neid ei toodaks liiga kiiresti sooja. Taim peaks vähemalt pool päeva kuni päev soojenema kas esikus või kuskil mujal jahedamas kohas, et vältida stressi ja selle tagajärjel maha langevaid okkaid. Kui kuusk on juba üle nädala toas olnud on ta sooja temperatuuriga harjunud ja külma õue temperatuuriga ta enam harjunud ei ole.
Pildil on kaugemal näha ka potinulg.